قوانین و مقررات فروشگاه اینترنتی درسل

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه اینترنتی درسل، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین و مقررات درسل است، تقاضا می شود در هر خرید, آن را به دقت مطالعه فرمایید.

تعاریف

در این بخش واژه هایی که در متن قوانین مورد استفاده قرار می گیرند، تعریف می شوند.

 • فروشگاه: فروشگاه اینترنتی درسل
 • سایت: وب سایت فروشگاه اینترنتی درسل به آدرس www.dorsell.com
 • کاربر: هر فردی که از طریق اینترنت وارد سایت درسل شده باشد، کاربر تلقی می شود.
 • عضو: کاربری که به عضویت اولیه یا کامل سایت درآمده باشد، عضو تلقی می شود.
 • مشتری: کاربر یا عضوی که از سایت خرید می نماید.
 • سفارش: کالا یا کالاهایی که مشتری انتخاب و قصد خرید آن ها را اعلام می نماید.

روش های پرداخت

به منظور تامین رفاه هر چه بیشتر مشتریان، فروشگاه درسل روش های مختلف پرداخت را برای مشتریان فراهم نموده است:

 1.   از طریق درگاه اینترنتی به پرداخت ملت و درگاه اینترنتی ایران کیش با استفاده از کلیه بانک های عضو شتاب
 2.  کارت به کارت

             شماره کارت : 5953-7703-1211-6274 بانک اقتصاد نوین به نام احسان نصیر حاجی پور

 1.   واریز به حساب       

              شماره حساب : 106260660131 بانک اقتصاد نوین به نام شرکت تجارت نوین پارسوماش      

روش های ارسال سفارش ها

ارسال به دو روش صورت می پذیرد :

 1.   ارسال از طریق پیک 
 2.   ارسال ازطریق پست جمهوری اسلامی ایران
 • سفارشات در شهر اصفهان/شاهین شهر طریق پیک و پست جمهوری اسلامی ایران ارسال می گردد . 
 •  در سایر شهرها سفارشات از طریق پست جمهوری اسلامی ایران ارسال می گردد. 
 •  مشتریان می توانند در مرحله روش های ارسال ، یک روش را به دلخواه انتخاب نمایند. انتخاب هر روش به منزله آگاهی از قوانین و شرایط آن می باشد. 
 •  شرایط و ضوابط حمل و نقل بر اساس قوانین پست جمهوری اسلامی ایران می باشد.

هزینه ارسال

هزینه ارسال بسته به محل تحویل و نوع ارسال متفاوت و به شرح ذیل است  :

هزینه ارسال با پیک :

فقط برای شهر های اصفهان و شاهین شهر :  شش هزار تومان

هزینه ارسال با پست جمهوری اسلامی ایران :

بر اساس وزن کالا یا کالاها و شهر مقصد، محاسبه و به مشتری اطلاع داده می شود.

مدت زمان تحویل سفارش ها

ارسال با پیک :

تحویل کالا به پیک موتوری بلافاصله پس از اتمام خرید توسط مشتری صورت می گیرد و دریافت  کالا در همان روز سفارش امکانپذیر می باشد.

توجهارسال با پیک فقط برای شهرهای اصفهان و شاهین شهر مقدور است.

توجهسفارش های ارسالی فوری شهرهای اضهان/شاهین شهر به دلیل قابل پیش بینی نبودن مسائلی نظیر ترافیک یا حوداث غیرمترقبه، در یک بازه زمانی 3 ساعته که با مشتریان هماهنگ خواهد شد، تحویل می گردند و مشتریان محترم لازم است که در بازه زمانی مشخص شده در محل تحویل کالا حضور داشته باشند، در غیراین صورت مسئولیت و هزینه ارسال مجدد آن بر عهده مشتری می باشد.

ارسال با پست جمهوری اسلامی ایران :

سفارش هایی که قرار است از طریق پست ارسال گردند،  در روز کاری بعد تحویل پست خواهند گردید.

شرکت پست نیز بسته به مقصد کالا، معمولاً 24 تا 72 ساعت بعد کالا را به مقصد خواهند رساند.

نکات مهم در هنگام تحویل سفارش

 1.  مشتری موظف است هنگام تحویل گرفتن سفارش و قبل از جدا نمودن مارک محصول، مشخصات کالای سفارش داده شده را با کالای تحویلی مطابقت داده و در صورت مغایرت از تحویل گرفتن آن خودداری نماید. 
   توجهدر صورتی که مشتری بدون تطبیق دادن سفارش با کالا، مارک محصول را جدا نماید. حتی در صورت مغایرت امکان عودت وجود ندارد.
 2.  طبق قوانین فروشگاه، کالاهای ارسالی توسط درسل دارای گارانتی سلامت فیزیکی می باشند لذا مشتری هنگام تحویل    سفارش درحضور نماینده فروشگاه فرصت خواهد داشت تا کالای خود را از نظر سلامت ظاهری بررسی و سپس آن را تحویل بگیرد.

            توجهدر صورتی که مشتری بدون بررسی کالا از نظر سلامت ظاهری کالا را تحویل بگیرد، حتی در صورت داشتن مشکل امکان عودت وجود ندارد.

خسارت در هنگام حمل و نقل

فروشگاه، همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به پست به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت پست جمهوری اسلامی ایران است و درسل تنها در صورت تایید پست و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید در عرض 24 ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش درسل (custserv@dorsell.com) اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه فاکتور به فروشگاه ارسال شود. 

سرویس مهلت تست 7 روزه درسل

در راستای ایجاد سرویس‌‏های ارزش افزوده، درسل این امکان را ایجاد نموده تا کلیه کالاهایی که نیاز به تست دارند، تا 7 روز پس از تحویل، دارای فرصت تست باشند و هر گونه نقص فنی در دستگاه شامل سرویس تعویض بدون قید و شرط و فراتر از سرویس گارانتی محصول، می‏‌شود. لازم به ذکر است که با توجه به گستردگی گروه‌های کالای ارایه شده در وب سایت درسل، کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند (مانند کالاهای گروه‌ صنایع دستی) دارای گارانتی سلامت فیزیکی هستند و  مشمول 7 روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند.

همچنین عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است. 

لازم به توجه است که ایرادهای اعلام شده توسط مشتری، توسط کارشناسان خدمات پس از فروش درسل کنترل و بررسی می‏‌شود و در صورت تائید وجود نقص فنی، کالا مشمول استفاده از سرویس فوق می‏‌شود. همچنین، این سرویس، اشکال‏‌های فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‌‏شود.

آسیب‏‌های فیزیکی ناشی از حمل و نقل شامل استفاده از این سرویس نمی‏‌شود و جهت اطلاع بیشتر شرایط مربوط به خسارت در هنگام حمل و نقل را مطالعه فرمایید.

برای استفاده از سرویس تضمین تعویض 7 روزه درسل، دقت فرمایید که کالا به ‏خوبی بسته بندی شود، لوازم جانبی و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.

در صورتی که کالای برگشتی در شرایط اولیه خود توسط درسل دریافت نشود، امکان سرویس دهی وجود ندارد و کالا خارج از شرایط تعویض محسوب می شود.

در صورتی که موجودی کالای آسیب دیده در درسل به اتمام برسد، و درسل کالا امکان تعویض کالای آسیب دیده با کالای جایگزین را نداشته باشد، می‌تواند مبلغ کالا را به حساب خریدار استرداد نماید و نوسان‏‌های قیمت باعث کاهش و یا افزایش این مبلغ نمی‌‏شود.

برای اطلاعات بیشتر به بخش باز پس دادن کالا مراجعه نمایید.

بازپس دادن کالا

جلب اعتماد کاربران رسالت مهم فروشگاه اینترنتی درسل می باشد. درسل بر آن است برای رضایت هرچه بیشتر مشتریان در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید کالا،  با ارایه قوانین و خدمات پس از فروش، تا حد امکان، مشکلات را مرتفع نماید. با توجه به قانون 37 تجارت الکترونیک- معاملات از راه دور- برخی اجناس که نیاز به زمان تست دارند، دارای 7 روز زمان آزمایش و بازگشت می باشند.  

لطفاً توجه داشته باشید:

o      در صورت خرید از طریق بن تخفیف،  پس از نهایی شدن سبد، از نظر قانونی امکان اعمال تغییر در سبد خرید، و تغییر مبلغ فاکتور به دلایل انصراف از خرید، حذف یا تغییر کالا یا تعداد کالا وجود ندارد و اگر مشتری درخواست هرگونه تغییری را داشته باشد، بن تخفیف باطل خواهد شد و امکان برگرداندن مبلغ آن وجود ندارد.

o      به دلیل ماهیت متفاوت کارت هدیه ، خریداری کارت هدیه مشمول هیچ‌یک از شرایط درج شده در بخش رویه های بازگرداندن کالا نیست.

 

شرایط استفاده از 7 روز زمان بازگشت کالا

۱- هر گونه مغایرت در  مشخصات ظاهری کالای سفارش شده در سایت و  کالای تحولی(دریافتی)

هنگام تحویل کالا، قبل از بازکردن جعبه آن، اطلاعات درج شده روی بسته را با دقت مطالعه و سپس کالای  سفارش داده شده در سایت و کالای دریافتی را تطبیق داده. درصورت وجود عدم تطابق در مواردی مانند: مدل، رنگ، ظرفیت و گارانتی درج شده در سفارش، باید از باز کردن جعبه خودداری کرده و مغایرت کالای خریداری شده را حداکثر تا ۲۴ ساعت به درسل اطلاع دهید.
درصورتی که پس از باز کردن بسته ، رویت گردید کالا دارای نواقصی مانند: شکستگی، خراشیدگی، روشن نشدن باشد، خریدار موظف است  هنگام مشاهده نقص ظرف مدت ۲۴ ساعت از زمان تحویل کالا، با فروشگاه اینترنتی درسل تماس گرفته و مشکل خود را اطلاع دهد.

توجه فرمایید : استفاده از تمام خدمات بازگشت کالا نیازمند آن است که کالا در بسته اورجینال خود ( صحیح،سالم بدون پارگی و مخدوشی کارتن و جعبه اورجینال و همچنین پلاستیک وکیوم ) باز پس فرستاده شود.

از ایجاد هرگونه مغایرت در،  بسته های اورجینال کالا خود داری فرمایید. زیرا در غیر این صورت مشمول ضمانت نمی شود.

۲- مشاهده عیب و نقص فنی در کالای تحویلی (دریافتی)

 • بروز هرگونه نقص فنی حداکثر پس از هفت روز از تحویل کالا، به درسل اطلاع داده شود.
 • از دور ریختن کارتن و جعبه کالاهای خریداری شده تا پایان مهلت هفت روزه خودداری کنید.
 • از هرگونه آسیب به کارتن و جعبه اورجینال ( پاره شدن بسته کالا، مخدوش شدن، نوشتن هرگونه متن یا توضیحات روی بسته بندی یا زدن هرگونه برچسب روی آن خوداری نمایید در غیر این صورت مشمول ضمانت هفت روزه نخواهد شد.
 • کالاهای برگشتی فقط با جعبه اورجینال و اصلی خود دارای ضمانت برگشت می باشد.
 • همچنین در صورت وارد شدن هرگونه ایراد در ظاهر کالا مانند خط و خش، ضرب دیدگی.... آن کالا از ضمانت هفت روزه خارج می کند.

۳- در صورت انصراف مشتری از خرید 

1-  درصورتی که مشتری پس از خرید کالا از فروشگاه اینترنتی درسل، منصرف شود می تواند با فروشگاه تماس حاصل کرده و انصراف خود را اعلام نماید. در صورتی که کالای خریداری شده ارسال نشده باشد انصراف از خرید تایید شده و مبلغ واریزی به حساب شما عودت داده خواهد شد. در غیر این صورت کالای خریداری شده برای شما ارسال می شود و شما می توانید کالا را به نشانی پستی که روی جعبه آن درج شده ارسال کنید توجه داشته باشید در صورتی که اشکال از سمت شما باشد هرینه بازگشت با شماست.

2-  در صورتی که مشتری پس از تحویل کالا به هر دلیلی از خرید خود منصرف شود می تواند کالا را در مدت زمان « هفت روزه بازگشت کالا »  به آدرس پستی که روی بسته بندی آن درج شده است ارسال نماید. توجه داشته باشید در صورتی که اشکال از سمت شما باشد هرینه بازگشت با شما خواهد بود.

 تذکر: کالاهای بازگشتی در صورتی مهر تایید خواهند گرفت که هیچ گونه تغییری در بسته بندی آن مثل :پاره شدن بسته کالا، مخدوش شدن، نوشتن هرگونه متن یا توضیحات روی بسته بندی یا زدن هرگونه برچسب روی آن  صورت نگرفته باشد و به همان شکل اولیه برای ما ارسال شود. در غیر این صورت کالا مورد تایید درسل نخواهد بود و کالای با هزینه خودتان، برای شما ارسال خواهد شد.  

نحوه بازگشت کالا

در صورت بازگشت کالا، با فروشگاه تماس بگیرید . پس از ایجاد هماهنگی های لازم تیم درسل شما را از شرایط و نحوه ارسال  مطلع خواهند کرد. خواهشمند است کالا را فقط از طریق پست جمهوری اسلامی ایران به آدرس پستی مندرج  روی بسته ارسال فرمایید. در صورت پرداخت هزینه پستی، رسید را همراه با محصول ارسال نمایید. در صورتی که ایراد از جانب ما باشد درسل هزینه شما را پرداخت خواهد کرد، همچنین تا زمان رسیدن کالا به دست ما کد رهگیری مرسوله را نزد خود نگه دارید. 

شرایط بازپرداخت کالاهای بازگشتی

پس از دریافت کالا توسط درسل، تیم تخصصی درسل دلیل برگشت کالارا بررسی خواهد کرد. درصورتی که وجود نقص به دلیل استفاده نادرست مشتری باشد،کالا به مشتری برگشت داده می شود. اگر ایراد از دستگاه یا کالای دریافت شده باشد با تصمیم شما کالای سالم از همان نوع برای شما ارسال می شود یا کالای مشابه جایگزین کالای برگشتی خواهد شد . در غیر این صورت مبلغ  واریزی به حساب شما عودت داده می شود .

کالاهایی که ضمانت 7 روزه شامل آنها نمی شود

صنایع دستی شامل فیروزه کوبی، خاتم روی مس، مینا کاری و مس و پرداز

مسئولیت ها و تعهدات کاربران و مشتریان برای استفاده از سایت

 1.  هر گونه استفاده غیر متعارف، غیر مجاز و غیر قانونی از سایت توسط کاربران که منجر به آسیب، خرابی، از دست رفتن یا تغییر اطلاعات افشای اطلاعات شخصی کاربران و سایر ضرر و زیان های احتمالی گردد، پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.
 2.  کاربران موظف به حفاظت از اطلاعات شخصی کاربری خویش بوده و مسئولیت تبادل هرگونه اطلاعاتی که از طریق شناسه کاربری و رمز عبور آن ها صورت می گیرد بر عهده آنان است.
 3. فروشگاه در قبال افشای اطلاعات کاربر در اثر قصور و یا ویروسی شدن سیستم کامپیوتری وی مسئولیتی نخواهد داشت.

اختیارات فروشگاه

 1.  فروشگاه همواره خود را مجاز و مختار می داند که نسبت به ایجاد تغییرات دلخواه در سایت از جمله تغییرات فنی و ظاهری، تغییر خدمات و نحوه ارائه آن، تغییر محتوا و اطلاعات سایت، تغییر در سیاست ها، حقوق و قوانین اقدام نماید.
 2.  فروشگاه در هر زمانی اختیار را دارد که بنا به مصالح خود، ارائه سرویس به مشتریان و برقراری ارتباط با آنان را متوقف و نسبت به تغییر یا حذف کلیه مطالب یا خدمات خویش اقدام نماید.

 

وبسایت فروشگاه اینترنتی درسل به جز آدرس www.dorsell.com هیچ گونه مرجع رسمی دیگری ندارد. درصورتی که سایت بخواهد از طرق دیگری با مشتریان خود ارتباط برقرار نماید، حتماً آن را به صورت رسمی اطلاع رسانی خواهد کرد لذا در مقابل زیان های ناشی از تماس مشتریان با هرگونه راه ارتباطی غیرمجاز که از نام درسل استفاده نموده باشند، پاسخگو نخواهد بود.